بزرگ ترین کارخانه ماشین آتش نشانی|ماشین عملیات آتش نشانی

بزرگ ترین کارخانه ماشین آتش نشانی|ماشین عملیات آتش نشانی
کارخانه ماشین آتش نشانی

اطلاعات در مورد کارخانه ماشین آتش نشانی

کارخانه ماشین آتش نشانی در ایران از چندین دهه پیش آغاز به کار نموده است. تعداد این کارخانه ها با گذشت زمان افزایش چشمگیری یافت. پیشرفت علم، توانایی در تولید قطعات و همچنین ایده پردازی در زمینه تولید خودرو آتش نشانی و همچنین تجهیزات آن ها نقش داشته است.

 در کارخانه ماشین آتش نشانی چه می گذرد؟

 

کارخانه ماشین آتش نشانی ساخت ایران یکی از بهترین مراکزی است که در جهت رشد و پیشرفت خدمات امداد و رسان در تمام کشور تلاش می کند. در کارخانه ساخت خودروهای آتش نشانی گویا تجهیزات و لوازمی آماده می شوند که می توانند به حفظ جان و ثروت تمام انسان های روی زمین کمک نمایند. شاید حتی آتش نشان ها و کسانی که از طرف سازمان های دولتی و خصوصی به خرید ماشین آتش نشانی می پردازند هم با روند تولید این تجهیزات آشنایی کامل نداشته باشند. اغلب مردم عادی هم با مکانیسم آماده سازی و حتی کارکرد تجهیزات و خودروهای پیشرفته آتش نشانی آشنایی زیادی ندارند.

اما به راستی در کارخانه تولید ماشین آتش نشانی چه می گذرد؟ خودروهای غول پیکر یا ماشین های کوچکی که به شیوه های مختلف در آتش سوزی ها یا بلاهای طبیعی و غیر طبیعی به مردم کمک می کنند، چگونه آماده می شوند؟ دلیل تفاوت قیمت هنگام خرید ماشین آتش نشانی چیست؟ و به طور کلی چندین مدل محصول در کارخانه تولید کننده ماشین های آتش نشانی آماده ی استفاده می شوند؟

اگر می خواهید پاسخ سوالات بالا را به صورت جامع و دقیق دریافت کنید، حتما تا انتهای این متن با ما همراه باشید.

در این متن می خوانیم:

  • مهم ترین بخش های کارخانه ماشین آتش نشانی
  • انواع محصولات در کارخانه ماشین آتش نشانی

مهم ترین بخش های ساخت خودرو آتش نشانی

ساخت و تولید ماشین آتش نشانی همانند تمام تجهیزات موجود در کشور، دارای مراحل مختلفی است. در حقیقت تولید کننده ماشین های آتش نشانی با تکیه بر علم و دانش و همچنین توانایی در ساخت قطعات توانسته به پیشرفت خدمات امدادی در بروز حوادث ناگوار به خصوص آتش سوزی کمک نماید. شاید بهتر باشد تمام مردم با بخش های مختلف موجود در کارخانه ماشین آتش نشانی آشنا شوند. تا بدانند چه میزان هزینه و زمان صرف شده تا این تجهیزات به صورت عمومی در اختیار همشهریان در سراسر کشور قرار گیرد. در ادامه مهم ترین بخش های موجود در کارخانجات سازنده خودروهای آتش نشانی را ذکر می کنیم:

  1. بخش طراحی
  2. بخش تولید
  3. قسمت ترکیب قطعات
  4. کنترل کیفیت
  5. عرضه و فروش محصول

بخش طراحی:

بخش طراحی:

اولین و ابتدایی ترین مرحله برای تولید خودرو  آتش نشانی، مربوط به این بخش است. در واقع در صورت نبود طرح اولیه، امکان آماده سازی خودروهای امدادی و آتش نشانی وجود ندارد. در این قسمت مشخص می شود که شاسی خودرو  آتش نشانی باید چه ویژگی هایی داشته باشد. بعد از آن میزان مخزن آب و دیگر تجهیزات مورد نیاز با توجه به مدل خودرو تعیین می گردند. شمایل سه بعدی یکی از مهم ترین مواردی است که در کارخانه ماشین آتش نشانی به آن توجه می شود. به بیان دیگر تک تک بخش های موجود در خودروهای آتش نشانی بر اساس ویژگی های شاسی آن طراحی و آماده می شوند.

تولید:

پس از آن که تمام قسمت های خودرو آتش نشانی به صورت سه بعدی طراحی و بررسی شد، نوبت به تولید قطعات مختلف می رسد. البته پیش از تولید میزان تحمل وزن مورد نیاز از نظر فیزیکی تعیین می شوند. تولید قطعات مختلف به عنوان یکی از اصلی ترین مراحلی است که تولید کننده ماشین آتش نشانی در کارگاه یا کارخانجات خود آن را انجام می دهد. بالا بودن کیفیت مواد اولیه قطعات، مطلوب بودن طرح سه بعدی و همچنین علم و دانش مهندسان نقش مهمی در موفقیت آمیز بودن خدمات تولید ماشین های آتش نشانی دارند.

ترکیب قطعات:

 

در مرحله ی بعد باید قطعات آماده شده را طبق طرح موجود در کنار هم قرار داد. کیفیت بالا نصب قطعات در کنار هم تنها توسط تولید کنندگان برتر ماشین آتش نشانی انجام می گیرد.  در این قسمت تجهیزاتی که از قبل برای بخش های مختلف خودرو تولید شده اند، به شکل دقیق و کارشناسی شده ترکیب می شوند تا بتوانند خودرو را آماده نمایند.

کنترل کیفیت:

کنترل کیفیت:

 

زمانی که خودروهای مختلف در کارخانه ماشین آتش نشانی آماده شدند، نوبت به مرحله ی تست و کنترل کیفیت می رسد. تست ها و آزمون های متعددی از بخش های مختلف خودرو باید گرفته شود تا بتوان تاییدیه نهایی برای عرضه به بازار را برای آن صادر کرد. تولید انواع خودرو آتش نشانی با اجرای دقیق مرحله ی کنترل کیفی می تواند رضایت مسئولان سازمان آتش نشانی و همچنین مردم را در پی داشته باشد.

عرضه و فروش محصول:

عرضه و فروش محصول:

 

در نهایت پس از تاییدیه های کیفی خودروها، این ماشین ها آماده ی استفاده در مراکز آتش نشانی و امداد و نجات خواهند شد. در حقیقت کارخانه ماشین آتش نشانی، می تواند خودروهای آماده شده را به مراکز متعددی تحویل دهد. ارگان های دولتی و خصوصی زیادی به دنبال خرید خودرو آتش نشانی و استفاده از تجهیزات ساخته شده در اینگونه کارخانجات می باشند.

انواع محصولات در کارخانه ماشین آتش نشانی

انواع محصولات در کارخانه ماشین آتش نشانی

 

در کارخانه ماشین های آتش نشانی، تنها یک مدل ماشین آماده نمی شود. بلکه تنوع بالایی از محصولات را در بین تولیدات این شرکت ها شاهد هستیم. از خودروهای سنگین آتش نشانی که اغلب تجهیزات را در داخل خود دارند، تا خودروهای ستادی، پشتیبانی و اورژانس آتش نشانی همگی نمونه هایی از تولیدات این شرکت ها هستند.

به بیان دیگر سازمان آتش نشانی خودروهای متنوعی را تجهیزات خود آماده نموده تا بتواند در هر شرایطی به کمک مردم بشتابد. و حداقل آسیب را در حوادث و اتفاقات ناگوار نتیجه دهد. طبیعی است تجهیزات و نوع خودروهای آتش نشانی که برای محیط های صنعتی نیاز است، با ماشین آتش نشانی مخصوص فرودگاه یا جنگل تفاوت های اساسی خواهند داشت. یعنی وجود تمام مدل ها در کارخانه ماشین  برای حذف کردن آثار اتفاقاتی مثل آتش سوزی یا ریزش آوار و … جزو ضروری ترین موارد است.

شایان ذکر است علاوه بر وجود انواع خودروها، موتورهای زیادی نیز برای افزایش سرعت در خدمات رسانی امداد و نجات در ایستگاه های آتش نشانی وجود دارند.جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در print

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *