بزرگ ترین تولیدکننده ماشین آتش نشانی|تولید انواع ماشین آتش نشانی

بزرگ ترین تولیدکننده ماشین آتش نشانی|تولید انواع ماشین آتش نشانی
تولید کننده ماشین های آتش نشانی

سازنده انواع ماشین های آتش نشانی

سازنده انواع ماشین های آتش نشانی

تولید کننده ماشین های آتش نشانی شرکت هایی هستند که با تکیه بر علم و دانش روز و نیز برای برطرف نمودن نیاز مردم، تلاش نموده اند تا با کیفیت ترین تجهیزات را آماده نمایند.

اگر شما هم همیشه هنگام شنیدن صدای آژیر خودروهای اتش نشانی به این فکر فرو می روید که توسط چه کسانی تولید می شود، لازم است اطلاعات بیشتری را در مورد این خودروها کسب نمایید.

تولیدخودرو آتش نشانی برای آن که بتواند از شعله ور شدن آتش در خانه ها، ساختمان های اداری و تجاری یا حتی فضای طبیعی جلوگیری کند، از جدیدترین تجهیزات روز دنیا استفاده می نماید.

انواع شرکت های ساخت خودروهای آتش نشانی در سطح کشور تاسیس شده اند. مهم ترین وظیفه این شرکت ها، آشنایی با نیاز مردم در زمان بروز حوادث و نیز کسب اطلاعات دقیق در مورد لوازم و قطعات ماشین ها است. این امر باعث می شود که بتوانند بهترین و مدرن ترین خودروها را آماده ی استفاده ی مردم نمایند.

در ادامه بیشتر به بررسی این موارد خواهیم پرداخت. اگر هنوز هم در مورد ویژگی های ماشین آتش نشانی ساخت ایران و سازنده این ماشین ها کنجکاو هستید، تا انتهای متن با ما همراه باشید.

شرکت‌های بسیاری وجود دارند که تولید کننده ماشین‌های آتش نشانی هستند و همچنین تمامی وسایل اطفا حریق را نیز تولید می‌کنند. برای ساخت ماشین‌های آتش نشانی مهم است که همه افرادی که به ساخت آن مشغول هستن دارای تخصص باشند و در مراکز مهم و بسیار معتبر آموزش دیده باشند. زیرا برای ساخت ماشین آتش نشانی نیاز است به نکاتی توجه کرد که در ساخت ماشین‌های معمولی مهم نیست.

انواع محصولات شرکت های تولیدی ماشین آتش نشانی

انواع محصولات شرکت های تولیدی ماشین آتش نشانی

 

چه نوع محصولاتی در مراکز تولید کننده ماشین اتش نشانی آماده می‌شوند؟ چند نوع خودرو آتش نشانی را در ایستگاه ها و یا مراکز امداد و نجات جای می‌دهند؟ تولید ماشین آتش نشانی چقدر هزینه دارد؟ از چه تکنیک ها و لوازمی برای تولید این خودروهای کاربردی استفاده می‌نمایند؟

این ها سوالاتی هستند که برای همه ی مردم با دیدن یک ماشین اتش نشانی یا حتی شنیدن اتفاقی آژیر این خودروها ممکن است پیش بیایند.

در این بخش از مقاله می‌خواهیم به مهم ترین سوال یعنی انواع محصولات و وسایل آماده شده در کارخانه ماشین آتش نشانی بپردازیم.

اگر حتی یکبار یک ایستگاه اتش نشانی را دیده باشید، یا در فیلم ها و کارتون های نمایشی به آن ها توجه نموده باشید، قطعا متوجه وجود تنوع بالا بین انواع خودروهای آتش نشانی شده اید.

یک تولید کننده ماشین اتش نشانی باید تمام تلاش و قدرت علمی خود را بکار گیرد که بتواند انواع خودروها را برای حوادث مختلف تولید کند.

از مهم ترین محصولات آماده شده در کارگاه های تولید کننده ماشین های آتش نشانی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • خودروهای سبک، سنگین و نیمه سنگین
 • انواع پمپ های فشار قوی
 • نردبان و تشک های مخصوص نجات
 • خودروهای پیشرو و پسرو
 • کابین های هوایی نجات از ارتفاع

کاربرد های شرکت ماشین آتش نشانی

شرکت‌های تولید کننده لوازم آتش نشانی روزانه دست به تولید انواع وسایل می‌زنند تا تمامی مراکز آتش نشانی مجهز از همه وسایل باشند و در زمان وقوع حادثه هیچ کمبودی وجود نداشته باشد. یکی از موارد مهم که نباید هیچ کمبودی داشته باشد ماشین آتش نشانی است تا در صورت وقوع آتش سوزی، ماشین کافی وجود داشته باشد تا بتوانند آتش را مهار کنند.

به همین دلیل ساخت ماشین آتش نشانی برای شرکت‌های تولید کننده ماشین‌های آتش نشانی بسیار حائز اهمیت است و از اهداف مهم این نوع شرکت‌ها به شمار می‌رود. تولید کننده ماشین‌های آتش نشانی باید تمام دانش مورد نیاز برای این فرایند را دارا باشد و از کارشناسان متخصص برای کارشناسی این وسایل کمک بگیرد.

خودروهای سبک، سنگین و نیمه سنگین

خودروهای سبک، سنگین و نیمه سنگین

وجود انواع خودروهای اتش نشانی سبک تا سنگین می تواند امکان خدمات رسانی در تمام حوادث را به مسئولان  ایستگاه های اتش نشانی بدهد. خودروهای سبک معمولا تجهیزات کمتری را می توانند حمل نمایند. اما خودروهای اتش نشانی سنگین تقریبا هر آنچه برای نجات جان و مال مردم در حوادث غیرمترقبه نیاز است را در خود جای داده اند.

انواع پمپ فشار قوی

انواع پمپ فشار قوی

 

وجود پمپ های فشار قوی در تمام حوادث شعله ور شدن یک نیاز جدی محسوب می شود. از این رو شرکت های معتبر در حیطه تولید و آماده سازی خودروهای اتش نشانی، اینگونه از تجهیزات را هم آماده ی استفاده می نمایند.

نردبان و تشک های مخصوص نجات

نردبان و تشک های مخصوص نجات

 

از آنجا که یک تولید کننده ماشین های آتش نشانی باید خودروها را با توجه به تجهیزات امدادی تولید نماید، آماده سازی لوازمی مانند نردبان های مخصوص ماشین های اتش نشانی را هم تقبل نموده است.

این امر باعث می‌شود تا تمام تجهیزات به راحتی در داخل خودروهای آتش نشانی جای گیرند. و مراحل امدادرسانی به بهترین نحو ممکن انجام گیرد.

در زمانی که آتش بسیار گسترده شده و یا در آپارتمانی آتش رخ داده است و امکان نجات افراد داخل ساختمان از طریق راه پله‌ها و دیگر موارد امکان‌پذیر نیست، استفاده از تشک‌های آتش نشانی و همچنین نردبان‌ها توصیه می‌شود. زیرا آتش نشان ها می‌توانند بدون اینکه زمان حیاتی را از دست دهند و همچنین با سرعت بیشتر افراد را نجات دهند. به همین دلیل تولید کننده ماشین‌های آتش نشانی در تمامی تولیدات خود، باید اقدام به جاسازی نردبان‌ها و تشک‌ها نیز، نمایند.

خودروهای پیشرو و پسرو آتش نشانی

خودروهای پیشرو و پسرو آتش نشانی

 

افرادی که مسئول تجهیز مراکز آتش نشانی هستند، اغلب اطلاعات کافی پیرامون ویژگی های خودروهای پیشرو و پسرو دارند. خرید خودرو آتش نشانی از مراکز تولید کننده ماشین های آتش نشانی وظیفه این افراد می باشد. بنابراین مردم عادی معمولا کمتر در حیطه اینگونه از خودروها، قیمت و تعمیر آن ها آگاهی دارند.

نام خودروهای پیشرو دقیقا طبق وظیفه آن ها انتخاب شده است. این خودروها دقیقا پس از زمان اطلاع رسانی به مراکز امداد از بروز حادثه به محل اعزام می شوند.

سبک بودن، دارا بودن تجهیزات و لوازم ضروری نجات(به خصوص از آتش) جزو ویژگی های خودروهای پیشرو هستند. خودروهای پسرو نیز معمولا در آخرین مرحله به محدوده ی بروز حادثه اعزام می شوند.

کابین های هوایی نجات از ارتفاع

کابین های هوایی نجات از ارتفاع

 

تابحال فیلم نجات افراد محبوس شده در ساختمان با کمک خودروهای آتش نشانی را دیده اید؟ کابین هایی که می‌توانند خدمات امدادرسانی را از ارتفاع بالا انجام دهند، جزو کاربردی ترین تجهیزات در مراکز اتش نشانی به حساب می آیند.

به دلیل اتصال یافتن این کابین ها به خودروهای آتش نشانی و کنترل از طریق بخش جلویی خودرو، مراکز تولید کننده ماشین های آتش نشانی وظیفه آماده سازی این بخش ها را دارند.

یکی دیگر از وسایلی که در زمان گیر افتادن افراد در ساختمان‌ها می‌توان از آن کمک گرفت، کابین‌های آتش نشانی هستند. این کابین ها مانند نردبان‌ها عمل می‌کنند. اما تعداد افراد بیشتری را می‌توانند نجات دهند و حتی این کابین‌ها برای قسمت‌های بالاتری که آتش گرفته و استفاده از نردبان‌ها امکان پذیر نیست هم، قابلیت استفاده دارند.

باتجربه ترین تولید کننده ماشین های آتش نشانی

باتجربه ترین تولید کننده ماشین های آتش نشانی

 

تولید کننده ماشین های آتش نشانی به دلیل کمک به وضعیت امداد و نجات کشور، توانسته نقش مهمی در کاهش تلفات طی حوادث داشته باشد. امکان اعزام سریع خودروها به محل حادثه از آسیب شدید به جان و مال مردم می کاهد.

در بین مراکز زیادی که به تولید و عرضه خودرو آتش نشانی می پردازند، شرکت آتش پرتاب گستر رادمهر توانسته با تجربه ی بالا یکه تاز باشد. کیفیت بالا ماشین های آتش نشانی آماده شده در این شرکت باعث شده تا مراکز زیادی در کل کشور از محصولات آن حمایت نمایند.

این شرکت می تواند مشاوره رایگان به مشتریان خود ارائه کند. اگر برای بازسازی خودرو آتش نشانی دچار تردید شده اید، یا ویژگی های خودروهای مختلف و تجهیزات مخصوص آتش نشانی را نمی شناسید، حتما با شماره تلفن های این شرکت تماس بگیرید.

در حقیقت مشاوره رایگان به مشتریان در کنار کیفیت بالا و قیمت مناسب انواع ماشین های آتش نشانی جزو مزیت های این شرکت تولید کننده ماشین های آتش نشانی به حساب می آید.

خودرو‌های آتش نشانی

خودرو‌های آتش نشانی

خودرو‌های آتش نشانی بسته به میزان گسترش آتش و محل آتش سوزی اعزام می شوند. به همین دلیل می‌توان ماشین‌های آتش نشانی را به انواع زیر تقسیم‌بندی کرد:

 1. خودرو آتش نشانی سبک و پیشرو
 2. خودرو آتش نشانی سنگین شهری
 3. خودرو امداد و نجات چاه
 4. خودرو امدادی و اطفا
 5. خودرو هازمت
 6. خودرو آتش نشانی فوماتیک
 7. خودرو آتش نشانی سنگین شهری

این ماشین‌ها دارای مشخصات فنی متفاوتی هستند و کاربرد آن‌ها نیز نسبت به هم دارای تفاوت بسیار زیادی است. به همین دلیل تمامی مراکز آتش نشانی باید کامل از تمام تجهیزات برخوردار باشند و تمامی این نمونه از ماشین‌ها در این مراکز وجود داشته باشند.

 

یکی از مهم‌ترین وسایلی که تولید کننده ماشین‌های آتش نشانی باید مدنظر قرار دهد، تولید انواع پمپ‌ها و نازل‌های آتش نشانی است؛ تا در زمانی که فشار آب به میزان کافی نیست و یا انشعاب آب عمومی تامین نشده است بتوان با استفاده از پمپ‌ها میزان فشار آب را به بالاترین میزان رساند.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *