تجهیز خودرو آتش نشانی|قیمت تجهیزات ماشین آتش نشانی

تجهیز خودرو آتش نشانی|قیمت تجهیزات ماشین آتش نشانی
تجهیز خودرو آتش نشانی

فروش تجهیزات آتش نشانی

فروش تجهیزات آتش نشانی

فروش لوازم آتش نشانی در مراکز مختلفی انجام می‌‌شود. تجهیز خودرو آتش نشانی با هدف بهبود خدمات رسانی امداد و نجات در سطح کشور انجام می‌گیرد. ایستگاه های آتش نشانی برای آن که بتوانند همیشه آماده حضور در عملیات باشند، باید تمام تجهیزات را به طور کامل در اختیار بگیرند.

تجهیزات آتش نشانی باعث انجام شدن عملیات های امدادی می‌شود. تجهیز خودرو آتش نشانی باعث ایجاد تفاوت های بزرگ بین خودروهای معمولی و ماشین های آتش نشانی می‌شود. خودروهای سواری و لوازم حمل و نقل عمومی تجهیزات حرفه ای آتش نشانی را ندارند. اما ماشین های آتش نشانی برای حمل تجهیزات و لوازم امداد و نجات طراحی و تولید شده اند.

تجهیز خودرو آتش نشانی باید حتما توسط افراد متخصص در این حوزه انجام شود. پیچیدگی طراحی ماشین های آتش نشانی، وجود تجهیزات آتش نشانی متعدد با کارایی متفاوت و عدم شناخت لوازم آتش نشانی باعث شده افراد عادی توانایی تجهیز کردن خودرو آتش نشانی را نداشته باشند.

یکی از مهمترین خدماتی که کشور باید انجام دهد و در انجام دادن آن کوتاهی نکند، تجهیز خودرو آتش نشانی است. این خودرو‌ها به روش‌های اصولی و تخصصی ساخته شدن و در سوانح آتش سوزی به کار گرفته می‌شوند تا از پیشروی آتش جلوگیری کنند، خسارت‌های مالی و جانی را به حداقل ممکن برسانند و تلفات را کاهش دهند؛ به همین دلیل تجهیز خودروهای آتش نشانی امر بسیار مهمی است.

لوازم اطفا حریق(وسایل ماشین آتش نشانی)

لوازم اطفا حریق(وسایل ماشین آتش نشانی)

فروش لوازم اطفا حریق از مهم ترین خدمات تجهیز خودرو آتش نشانی محسوب می‌شود. مهار آتش از مهم ترین و دشوارترین عملیات های آتش نشانی محسوب می‌شود. وجود تجهیزات حرفه ای اطفا حریق باعث خاموش شدن سریع تر آتش می‌شود.

رشد صنعت و تکنولوژی باعث شده در طی چند سال اخیر، تجهیزات بسیار حرفه ای و مدرن جزو وسایل ماشین آتش نشانی قرار گیرند. لوازم مختلفی برای اطفا حریق تولید شده است. کپسول آتش نشانی از ساده ترین تجهیزات مخصوص اطفا حریق محسوب می‌شود.

هنگام تجهیز خودرو برای حضور در عملیات نجات از آتش، باید حتما شیلنگ های آتش نشانی را قرار داد. شیرهای آتش نشانی که در برخی مناطق وجود دارند، به همراه شیلنگ آتش نشانی می‌توانند باعث سریع تر خاموش شدن حریق شوند.

آتش بسیار غیر قابل پیش بینی است و ممکن است بر اثر وزش باد یا مواد اشتعال‌زا یک آتش کوچک و قابل مهار به آتشی بزرگ و غیر قابل کنترل تبدیل شود. این مورد می‌تواند خطر‌های جانی زیادی را به همراه داشته باشد، پس وجود وسایل اطفاء حریق چه در منزل چه در ماشین و از همه مهم‌تر در ماشین آتش نشانی بسیار حائز اهمیت است؛ زیرا با داشتن وسایل لازم در زمان‌های حیاتی و انجام اقدامات لازم می‌توان از بروز خسارت‌های شدید جلوگیری کرد.

از مهم‌ترین وسایلی که آتش را می‌تواند مهار کند کپسول آتش نشانی و یا شیلنگ‌های مخصوص ماشین‌های آتش نشانی است که برای آتش‌های مختلف به میزان گسترش آن‌ها استفاده می‌شود. البته این شلنگ ها در زمان تجهیز خودرو آتش نشانی جایگذاری می‌شوند.

معرفی انواع وسایل آتش نشانی

معرفی انواع وسایل آتش نشانی

تجهیزات آتش نشانی صنعتی و خانگی در کارخانجات معتبر تولید می‌شود. تجهیز خودرو آتش نشانی جزو تخصصی ترین کارهایی است که توسط شرکت های معتبر انجام می‌شود. شرکت آتش پرتاب گستر رادمهر انواع وسایل، تجهیزات و خودروهای آتش نشانی را به صورت حرفه ای تولید می‌کند.

وسایل آتش نشانی به طور کلی در دو دسته بندی مهم قرار می‌گیرند: وسایل فردی و تجهیزات آتش نشانی. تجهیزات آتش نشانی صنعتی شامل چندین لوازم مهم می باشد. آشنایی با ویژگی ها و کارکرد این تجهیزات برای کارکنان سازمان آتش نشانی جزو واجبات است.

همانطور که گفته شد داشتن وسایل اطفاء حریق در خانه، محل کار و… بسیار مهم است؛ اما باید تمام این وسایل به طور اصولی ساخته شده باشند تا در مواقع آتش سوزی به راحتی بتوان از آن‌ها استفاده کرد. بهتر است با کسب اطلاع از فروشگاه‌ها و سایت‌های عرضه کننده این محصولات و تایید اعتبار آن‌ها، اقدام به خرید این نمونه از تجهیزات نمایید.

البته تجهیز خودرو آتش نشانی در شرکت‌های معتبر و تخصصی زیر نظر کارشناس‌های مربوطه با نهایت دقت انجام می‌شود؛ تا تمامی وسایل اطفاء حریق را دارا باشند و همچنین نحوه استفاده از آن‌ها نیز، به افراد مربوطه آموزش داده می‌شود.

انواع تجهیزات آتش نشانی صنعتی

انواع تجهیزات آتش نشانی صنعتی

برای استفاده از وسایل اطفاء حریق در آتش نشانی، اول باید بدانید که کاربرد آن‌ها در زمان آتش سوزی چیست و نحوه استفاده از آن‌ها را به صورت تخصصی یاد بگیرید تا در صورت استفاده به خود و اطرافیان آسیبی نزنید. مدل های مختلفی از تجهیزات و لوازم برای رشد خدمات آتش نشانی تولید شده اند. در این بخش به معرفی برخی از نمونه های وسایل تجهیز خودرو آتش نشانی می‌پردازیم:

توپ مخصوص اطفا حریق:

یکی از کاربردی لوازم و تجهیزات آتش نشانی صنعتی، یک توپ مخصوص و بزرگ است که برای مهار کردن آتش از آن استفاده می‌شود. در داخل این گوی مواد مهار کننده آتش وجود دارد. همزمان با قرار گرفتن این توپ در داخل آتش سوزی، این مواد آزاد می‌شوند و آتش را خاموش می‌کنند.

یکی از مهمترین وسایل در زمان خاموش کردن آتش، توپ اطفاء حریق است که بسیار کار آمد بوده و با پرتاب آن در وسط آتش تا شعاع ۵ متر را به سرعت خاموش می‌کند و از پیشروی بیشتر آن جلوگیری می‌نماید. البته می‌توان گفت این توپ صدای زیادی نیز تولید می‌کند. به طوری که گفته شده پس از انفجار توپ صدایی تا حدود ۱۲۰ دسی بل تولید می‌شود.

مانیتور آتش نشانی:

برخی اوقات لازم است آب را به ارتفاع های زیاد رساند. به همین منظور در شرکت آتش پرتاب گستر رادمهر وسیله ای با نام مانیتور آتش نشانی تولید شده است. این دستگاه امکان پرتاب آب به ارتفاع بالا را فراهم می‌کند.

توربکس:

کف سازها نقش مهمی در تجهیز خودرو آتش نشانی دارند. ساخت کف در برخی عملیات ها می‌تواند نتیجه خوبی را به همراه داشته باشد. با کمک این وسیله به راحتی می‌توان کف زیاد تولید کرد.

در بسیاری از آتش‌ها که گسترش پیدا کرده‌اند، خاموش کردن با آب کارساز نیست و حتی ممکن است شدت آتش را بیشتر کند که در این صورت باید از فوم و کف استفاده کرد تا بتوان آتش را خاموش کرد. در این زمان‌ها توربکس که یک دستگاه کف ساز است، بسیار کار آمد بوده و می‌تواند مشکل کمبود کف را برطرف کند.

شیلنگ و نازل:

در هنگام تجهیز خودرو آتش نشانی، شیلنگ و نازل های مختلف باید حتما در ماشین های پیشرو قرار گیرند.یکی از دیگر تجهیزات مهم آتش نشانی برای خاموش کردن آتش که جهت تجهیز خودروهای آتش نشانی لازم است، شیلنگ و نازل است که با فشار بسیار زیادی فوم و آب را انتقال می‌دهد و می‌تواند آتش بیشتری را خاموش کند. یکی از خصوصیات کاربردی شیلنگ‌ها این است که با فاصله چند متری از آتش می‌توان از آن‌ها استفاده کرد که خطر جانی را کاهش می‌دهد.

کوپلینگ:

همیشه باید کوپلینگ را هم در کنار شیلنگ های آتش نشانی و نازل ها قرار داد. در برخی موارد نیاز است که طول شیلنگ آتش نشانی را افزایش داد. قطعه ای به نام کوپلینگ می‌تواند دو شیلنگ آتش نشانی را به بهترین شیوه ممکن به هم متصل کند.

لیست تجهیزات آتش نشانی

لیست تجهیزات آتش نشانی

تجهیزات آتش نشانی فردی مثل: ( کلاه ایمنی­-لباس کار آتش نشانی- کفش های ایمنی- ماسک اکسیژن- دستکش های ایمنی) جزو مهم ترین لوازم آتش نشانی به حساب می‌آیند. یک آتش نشان قبل از حضور یافتن در عملیات های مختلف امداد و نجات، باید این تجهیزات را همراه با خود داشته باشد.

وجود این تجهیزات فردی آتش نشانی باعث می‌شود آتش نشان ها در طی انجام عملیات کمتر دچار آسیب شوند. همچنین از بروز مشکلات جسمی مثل کمر درد و آسیب های عضلانی پیشگیری خواهد کرد.

  • فوم آتش نشانی و مانیتور فوم
  • جعبه آتش نشانی
  • هوزریل های مخصوص آتش نشانی
  • شیرهای هیدرانت آتش نشانی
  • سیستم اطفا حریق
  • اسپرینکلر
  • انواع شیلنگ های پیشرفته
  • نازل های شیلنگ

خرید کپسول آتش نشانی مخصوص خودرو

خرید کپسول آتش نشانی مخصوص خودرو

یکی از مراحل مهم در تجهیز خودرو آتش نشانی، قرار دادن کپسول های آتش نشانی است. کپسول های آتش نشانی در مدل های مختلف و با ظرفیت های متفاوتی ارائه می‌شوند. در ضمن هنگام تجهیز ماشین های آتش نشانی کپسول های آتش نشانی با محتویات متنوع قرار می‌دهند.

کپسول های آتش نشانی محتویات متنوعی مثل آب، گاز، پودر، هیدروژنه و پودر در داخل خود دارند و می‌توانند در عملیات های مختلف مورد استفاده قرار گیرند. یکی از مدل های کپسول آتش نشانی، مخصوص قرار گرفتن در خودرو است. این مدل ها اغلب وزن کمی دارند. اما کارایی بسیار زیادی دارند. چون می‌توانند از بروز مشکلات جدی و آتش سوزی های بزرگ جلوگیری کند.

قیمت انواع تجهیزات آتش نشانی

قیمت انواع تجهیزات آتش نشانی

تجهیز خودرو آتش نشانی ممکن است هزینه های متفاوتی داشته باشد. با توجه به نوع تجهیزات، تعداد تجهیزات و همچنین مدل خودروها هزینه تجهیز ماشین آتش نشانی تعیین می‌شود. شرکت پرتاب گستر رادمهر با بیش از ده ها سال سابقه در طراحی و تولید ماشین آتش نشانی، می‌تواند خدمات ارزنده ای در زمینه تجهیز خودرو آتش نشانی ارائه کند.

اگر می‌خواهید با کیفیت ترین لوازم و تجهیزات آتش نشانی را با قیمت ارزان خریداری کنید، حتما با شماره تلفن های شرکت پرتاب گستر رادمهر تماس بگیرید. این شرکت می‌تواند در بازسازی و تعمیر ماشین های آتش نشانی هم بهترین خدمات را در اختیار شما قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *