سرويس و نگهداري و تعميرات ماشین های آتش نشانی

سرويس و نگهداري و تعميرات ماشین های آتش نشانی
تعمیر ماشین آتش نشانی

فروش و تعمیر انواع ماشین های آتش نشانی

تعمیر ماشین آتش نشانی ,همه ی ما با ماشین های آتش نشانی ساخت ایران و کاربرد های آن آشنایی داریم و از کودکی آموختیم که در هنگام آتش سوزی با شماره های مربوطه تماس بگیریم.

این ماشین های آتش نشانی دارای انواع و اقسام متفاوتی هستند که هر کدام کاربرد های خاص خود را دارند. همچنین بازسازی خودرو آتش نشانی نیز یکی از مهم ترین مسائل در زمینه ی ماشین های آتش نشانی است. ما در این مقاله قصد داریم شما را با تولید کننده ماشین های آتش نشانی و تولید ماشین آتش نشانی آشنا کنیم.

ماشین آتش نشانی چیست و چند نوع است؟

 

ماشین آتش نشانی چیست و چند نوع است؟

ماشین های آتش نشانی یکی از مهم ترین ماشین های امدادی در هر کشور هستند. شاید تصور کنید همه ی ماشین های آتش نشانی یکسان هستند؛ در صورتی که این چنین نیست. این ماشین ها مدل های زیادی دارند که در شرایط متفاوتی از آنها استفاده می شود. ساخت خودرو های آتش نشانی و سه مدل از ماشین های آتش نشانی : خودروهای آتش نشانی ستادی، خودروهای آتش نشانی سبک و خودرو های آتش نشانی سنگین.

خودرو های آتش نشانی ستادی نوعی از خودرو ها هستند که بسیار پرسرعت، سبک، ایمن و با شتاب بالا هستند که دارای تجهیزاتی اعم از: چراغ گردان و بی سیم می باشد. این خودرو های آتش نشانی که به خودرو های پیشران نیز معروف هستند به منظور گشت زنی در محل های صنعتی حاضر می شوند.

در صورت وقوع هرگونه آتش سوزی خودرو های ستادی اولین ماشین حاضر در محل هستند و راه را برای سایر خودرو های آتش نشانی باز می نمایند. همچنین لازم به ذکر است خودرو های پیشران معمولا نیسان، ون، نیسان زامیاد و یا رنو هستند که اسکلتی بسیار قوی دارند.

نوع دیگر از خودرو های آتش نشانی خودرو های سبک هستند که وزنی بین 5 تا 8 تن دارند. در این ماشین های آتش نشانی امکان نصب مخزن فوم و آب وجود دارد.

قسمت های مهم خودرو های سبک آتش نشانی :

کابین، مخزن آب، مخزن فوم و پمپ ها اشاره کرد. نوع دیگر خودرو های آتش که به آنها خودرو های سنگین و یا عملیاتی گفته می شود در منطقه ی صنعتی نفت و گاز که امکان وقوع حریق زیاد است کاربرد دارند. ظرفیت مخزن های این خودرو ها بالاست و دارای امکانات دیگری همچون: دریچه ی هواکش برقی و دستگاه های تنفسی می باشد.

خودرو های عملیاتی معمولا تریلر سه محور به بالا و کامیون های دو و سه محور و بالاتر هستند.  مدل های تولیدخودرو آتش نشانی هرچقدر هم با کیفیت باشند بازهم ممکن است مانند تمامی ماشین ها دچار خرابی شوند. برای تعمیر ماشین بهترین راه مراجعه به تعمیرگاه های آتش پرتاب گستر رادمهر می باشد. در این تعمیرگاه ها امکان تعمیر هر سه مدل خودرو های پیشران، سبک و سنگین وجود دارد.

تعمیر ماشین آتش نشانی ها

 

تعمیر ماشین آتش نشانی ها

خودرو های آتش نشانی جز خودروهایی هستند که کمتر در ارتباط با نوع کاربری و تعمیرات آنها صحبت می شود. در صورتی که تعمیر ماشین آتش نشانی و سرویس ماشین آتش نشانی بسیار مهم است. یک ماشین آتش نشانی در صورتی که به موقع سرویس و یا تعمیر نشود نمی تواند مراحل امداد و نجات را به خوبی انجام دهد.

در نتیجه ممکن است جان افراد جامعه به خطر افتد. به بیان دیگر کیفیت سرویس و تعمیر ماشین آتش نشانی رابطه ی مستقیمی با کیفیت امدادرسانی خواهد داشت.

همچنین لازم به ذکر است تعمیرگاه های ماشین آتش نشانی با تعمیرگاه های سایر ماشین ها متفاوت هستند. و می بایست حتما به تعمیرگاه های تخصصی در حوزه ی تعمیر ماشین آتش نشانی مراجعه شود. مجموعه ی آتش پرتاب گستر رادمهر یکی از این مجموعه ها است که در زمینه بازسازی، ساخت و تعمیر ماشین آتش نشانی فعالیت دارد.

بهترین تعمیرگاه برای تعمیر ماشین آتش نشانی را بشناسیم

همانطوری که در قسمت قبل گفته شد تعمیر ماشین آتش نشانی اهمیت بسیار بالایی دارد و یک کار کاملا تخصصی است. پس قبل از مراجعه به یک تعمیرگاه برای تعمیر ماشین آتش نشانی می بایست خیالمان از بابت تعمیرات انجام شده راحت باشد. ویژگی های یک تعمیرگاه خوب برای تعمیر ماشین آتش نشانی به شرح زیر می باشد:

تخصص در زمینه ی تعمیر ماشین:

همانطور که میدانید نحوه ی ساخت و کارکرد ماشین های آتش نشانی با سایر ماشین ها متفاوت است. و تعمیرگاه های معمولی نمی توانند از پس تعمیر ماشین برآید. مجموعه ی آتش پرتاب گستر رادمهر به صورت تخصصی اقدام به تعمیرات انواع ماشین آتش نشانی می نماید.

تعمیرکاران متخصص:

تعمیرات ماشین آتش نشانی نیازمند تخصص در این حوزه می باشد. ما این قول را به شما می دهیم که تعمیرکاران مشغول در مجموعه ی آتش پرتاب گستر رادمهر همگی آموزش دیده و متخصص در زمینه ی تعمیر ماشین هستند.

 سابقه ی بالا:

تجربه ی بالا در زمینه ی تعمیرات نیز از نکات حائز اهمیت است. که این مجموعه دارای تعمیرکاران مجرب در زمینه ی تعمیر ماشین هستند.

 انجام تعمیرات در کوتاه ترین زمان ممکن:

زمان نیز در خصوص تعمیر ماشین بسیار مهم است و می بایست هرچه سریع تر به ایستگاه های آتش نشانی بازگردد. مجموعه ی آتش پرتاب گستر رادمهر دارای تعداد زیادی تعمیرکار متخصص در زمینه ی تعمیر ماشین می باشد و هر چه سریع تر اقدام به تعمیر ماشین می نماید. و خیالتان از بابت زمان تحویل نیز راحت خواهد بود.

هزینه ی مقرون به صرفه:

یکی دیگر از مهم ترین مسائل در زمینه ی تعمیرات هزینه ی تعمیر است. مجموعه ی آتش پرتاب گستر رادمهر دارای نرخ های استاندارد می باشد و هیچ گونه هزینه ای بالاتر از نرخ های تعیین شده از شما دریافت نخواهد شد. همچنین لازم به ذکر است هزینه ی تعمیر در این مرکز نسبت به سایر مراکز مقرون به صرفه می باشد و در نتیجه مراجعه به آتش پرتاب گستر رادمهر باعث صرفه جویی در هزینه های شما نیز خواهد شد.

 استفاده از قطعات اصلی و اورجینال برا تعمیر ماشین:

از آنجایی که ماشین های آتش نشانی به طور مستقیم با نجات جان افراد جامعه ارتباط دارند، تعمیرات آنها اهمیت بالایی دارد. همچنین قطعاتی که برای خودرو های آتش نشانی استفاده می شوند نیز می بایست از کیفیت بالایی برخوردار باشند. مجموعه ی آتش پرتاب گستر رادمهر از پس تعویض قطعات ماشین آتش نشانی بر می آیند و قطعات اورجینال و با کیفیت را برای ماشین های آتش نشانی نصب می نمایند.

تمامی موارد ذکر شده در بالا از ویژگی های یک تعمیرگاه حرفه ای و با تخصص است. کارخانه ماشین آتش نشانی آتش پرتاب گستر رادمهر تمامی ویژگی ها ذکر شده را دارا می باشد. و میتوانید با خیالی راحت تعمیر ماشین خود را به آنها بسپارید.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در print

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *