انواع خودرو آتش نشانی اطفاء حریق

انواع خودرو آتش نشانی اطفاء حریق
ماشین آتش نشانی ساخت ایران

خودرو های پیشرو آتش نشانی ایرانی

ماشین آتش نشانی ساخت ایران یکی از پر کاربرد ترین ماشین ها در اطفای حریق و سایر عملیات امداد رسانی است. همه ی ما روزانه ممکن است چندین بار صدای آژیر ماشین های آتش نشانی را شنیده باشیم. یا از کنار کارخانه ماشین آتش نشانی  عبور کرده باشیم.

اما آیا تا به حال به جزئیات و ویژگی های این ماشین ها توجه کرده اید؟ ما در این مقاله شما را با تاریخچه ی ماشین آتش نشانی ساخت ایران آشنا خواهیم کرد.

ماشین آتش نشانی ساخت ایران و ویژگی های آن

ماشین آتش نشانی ساخت ایران و ویژگی های آن

از گذشته های خیلی دور که انسان ها آتش را کشف کردند، پیوسته در معرض خطرات آتش سوزی بودند. به همین علت از همان زمان به دنبال راه هایی برای مقابله با آتش سوزی بودند.

از گذشته تا به امروز شیوه های مختلفی توسط مردم و مسئولان برای به جهت از بین بردن خطرات آتش سوزی استفاده شده است.

بهترین و سریع ترین راه از بین بردن خطرات آتش سوزی های رخ داده در سطح شهر، استفاده از ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته می باشد. در واقع رشد و پیشرفت تکنولوژی تاثیر بسزایی را در سهولت کمک رسانی و خدمات امداد و نجات را به همراه داشت.

برای تولید ماشین آتش نشانی در ابتدا از نمونه های خارجی الگو گرفته می شد. کمبود اطلاعات در مورد روند این نوع خودروها باعث شده بود که مهندسان ایرانی و شرکت های تولید کننده فقط بتوانند الگوبرداری کنند.

البته این الگوبرداری فقط در ایران نبود بلکه دیگر کشورهای آسیایی هم برای پرهیز از واردات خودروهای آتش نشانی، انجام می گرفت.

 بهترین ماشین آتش نشانی ساخت ایران

 

از زمانی که تولید خودرو آتش نشانی در ایران آغاز شد تا به امروز شاهد تفاوت هایی بوده ایم. در واقع همانطور که نخستین خودروهای آتش نشانی آماده شده در جهان خیلی ساده و ابتدایی بودند، تولید کننده ماشین های آتش نشانی نیز در اوایل با پیچیدگی زیادی رو به رو نشدند . در صورتی که با گذشت زمان حتی خودروهای آتش نشانی ایرانی هم با قابلیت های مطلوبی آماده ی استفاده شدند.

بهترین ساخت خودروهای آتش نشانی در ایران شامل تمام مدل هایی است که توانسته اند در کمک رسانی به مردم هنگام آتش سوزی مورد استفاده قرار می گیرند.

جدیدترین مدل های ماشین آتش نشانی که توانسته اند حجم زیادی از تجهیزات را در خود جای دهند، جزو بهترین ها به حساب می آیند. از حمل نردبان و تشک های مخصوص گرفته تا مخزن آب نمونه هایی از این تجهیزات هستند. به صورت کلی می توان گفت یک تولید کننده ماشین آتش نشانی قطعا تلاش می نماید تا بیشترین میزان کارایی را از خودروهای تولید شده بتوان دریافت نمود.

انواع کارخانه تولید کننده خودرو آتش نشانی در ایران، سعی نموده اند تا حدالامکان نیاز به واردات این دستگاه ها را از بین ببرند.

قدرت علمی و توانمندی های جوانان ایرانی حتی در این حیطه هم مشهود بوده است. از این رو در طی دهه های اخیر تنوع مطلوبی از خودروهای آتش نشانی آماده ی استفاده شده اند.

جدیدترین نمونه های خودرو اتش نشانی

 

جدیدترین نمونه های خودرو اتش نشانی

آیا با جدیدترین انواع خودروهای آتش نشانی موجود در ایران آشنا  هستید؟ می دانید نمونه های مدرن ماشین آتش نشانی ساخت ایران چه خصوصیاتی دارند؟

شاید تا به حال شما هم تصور می کردید ماشین های آتش نشانی مدرن فقط در کشورهای اروپایی و آمریکا موجود هستند. در صورتی که بسیاری از مدل های جدید ماشین آتش نشانی حتی در ایران هم تولید می شوند.

تمام تلاش های صورت گرفته برای تولید ماشین آتش نشانی، به جهت رفاه حال مردم در داخل کشور بوده است. این امر نه تنها توان تولید کشور در زمینه محصولات امدادی و خودرویی را بالاتر برده بلکه باعث شده در بین پیشرفته ترین کشورهای جهان قرار گیرد.

ماشین آتش نشانی ساخت ایران را امروزه در تنوع بالاتری مشاهده خواهید کرد. شاید جذاب ترین و کاربردی ترین ماشین ها، خودروهای سبک باشند که می توانند در کوتاه ترین زمان به محل حادثه برسند.

تمام تمرکز تولید کنندگان خودروهای آتش نشانی ایرانی، بر روی افزایش سرعت خدمات رسانی و مجهزتر نمودن لوازم موجود در خودروها بوده است.

همچنین توانایی تولید انواع لوازم از جمله نردبان، پمپ و تانکرهای با حجم های مختلف در شرکت های ایرانی باعث شده تا مردم رضایت بالاتری نسبت به خدمات رسانی مراکز آتش نشانی داشته باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون جدیدترین نمونه های ماشین آتش نشانی ساخت ایران می توانید با شماره های موجود در انتهای سایت تماس حاصل نمایید.

خرید انواع مدل های ماشین آتش نشانی

خرید انواع مدل های ماشین آتش نشانی

 

آماده سازی و تجهیز ایستگاه های آتش نشانی، نیازمند مدل های متنوعی از خودروها و وسایل است. از خودروهای سبک و سنگین گرفته تا ماشین های فرودگاهی و پودرپاش همگی در سطح کشور وجود دارند.

ماشین آتش نشانی به کمک علم و دانش متخصصان داخلی و نیز با کمک تجهیزات موجود در کارخانجات آماده می شوند.

قیمت ماشین آتش نشانی  با توجه به میزان کارایی تجهیزات بکار رفته در آن ها، مدل خودرو، سال ساخت و نیز کیفیت قطعات آن تعیین می گردد.

برای آن که بتوانید بهترین نوع ماشین آتش نشانی را خریداری نمایید، لازم است برخی نکات را مد نظر قرار دهید. خودروهای اتش نشانی خارجی این روزها کمتر در ایران به چشم می خورند. چرا که هم قیمت بالاتری دارند. و هم ممکن است نتوانند با شرایط مردم و نیازهای آن ها مطابقت داشته باشند.

اما خودروهای آتش نشانی ساخت داخل هم متناسب با شرایط نیاز مردم و وضعیت های جاده ای ایران هستند. و هم هزینه خرید آن ها مناسب تر است.

همچنین شایان ذکر است که برای خرید انواع ماشین آتش نشانی ، می توانید راحت تر اقدام نمایید. چرا که هم امکان خرید حضوری در کارخانه آتش پرتاب گستر رادمهر  وجود دارد. و نیز خرید آنلاین و غیر حضوری هم از طریق سایت های معتبر مراکز تولید کننده خودرو اتش نشانی انجام می گیرد.

شرکت های تولید کننده ماشین آتش نشانی برای آن که بتوانند کیفیت و سرعت خدمات رسانی مراکز آتش نشانی را در صورت بروز حوادث افزایش دهند، روند خرید ماشین اتش نشانی را ساده تر نموده اند. به همین دلیل هم شاهد امکان خرید اینترنتی اینگونه از خودروها هستیم.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در print

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *